Viedtālrunis ir pilns ar funkcijām, kuru darbināšanai ir nepieciešama enerģija, tādējādi iztukšojot akumulatoru.
Tas ir neizbēgami, taču ne visas funkcijas tiek izmantotas, tāpēc, lai palielinātu mobilās ierīces akumulatora darbības laiku, ir lietderīgi saprast, kas patiesībā var ietaupīt akumulatora darbības laiku.
Ekrāna spilgtums
Ekrāns ir viena no viedtālruņa sastāvdaļām, kas patērē visvairāk enerģijas. Jo lielāks ekrāns, jo lielāks enerģijas patēriņš. Tas pats attiecas arī uz ekrāna spilgtumu. Tāpēc, lai taupītu akumulatora enerģiju, ir ieviests automātiskais spilgtums, kas patstāvīgi pielāgo ekrāna aizmugurējā apgaismojuma spilgtumu apkārtējai gaismai.
Taču, ja kāda iemesla dēļ jūs neapmierina automātiskais spilgtums, varat manuāli iestatīt ekrāna spilgtumu, lai taupītu enerģiju un personīgo komfortu, izvēloties optimālo spilgtuma iestatījumu konkrētajam apgaismojumam.
Ekrāna atsvaidzināšanas ātrums
Daudzi mūsdienu viedtālruņi pat no vidējā cenu segmenta atbalsta augstu ekrāna atsvaidzināšanas ātrumu – virs 60 herciem, tas ir, vairāk nekā 60 ekrāna atjauninājumus sekundē. Jo lielāks hercu skaits, jo vienmērīgākas kustības uz ekrāna, taču tas arī patērē vairāk enerģijas.
Tāpēc vislabākais risinājums ir izmantot adaptīvo režīmu, kas automātiski pielāgo konkrētajam saturam, tādējādi ietaupot pieejamos resursus. Arī viedtālruņa iestatījumos varat pilnībā izslēgt paaugstināto , atstājot nemainīgu 60 hercu režīmu.
Tumšais motīvs
Ja jūsu viedtālrunī ir tāda funkcija kā OLED, AMOLED un tamlīdzīgi, tumšs motīvs var ietaupīt ievērojamu daļu akumulatora darbības laika. Tas darbojas tāpēc, ka šajās matricās izmantotie tumšie pikseļi patērē ievērojami mazāk enerģijas salīdzinājumā ar gaišajām krāsām.
Tomēr TFT un IPS gadījumā starp baltās un melnās krāsas pikseļiem nav būtiskas enerģijas patēriņa atšķirības. Tāpēc tumšā motīva efektivitāte matricām, kas nav OLED, ir aptuveni nulle. Šādā gadījumā tumšo tēmu izmanto tikai personīgam komfortam.
Enerģijas taupīšanas režīms
Ja ir ieslēgts enerģijas taupīšanas režīms, tiek samazināta lietojumprogrammu un sistēmas procesu darbība un tiek ierobežotas dažādas viedtālruņa funkcijas. Tādējādi tiek taupīta enerģija, taču šo režīmu var izmantot tikai viedtālruņa autonomijas palielināšanai, kad atlikušais akumulatora enerģijas daudzums ir zems.
Enerģijas taupīšanas režīms var ievērojami palielināt viedtālruņa akumulatora darbības laiku, taču vienlaikus tas ievērojami ierobežo tā iespējas. Tāpēc šo režīmu ir prātīgi izmantot ārkārtas situācijās un tad, kad nav iespējams uzlādēt viedtālruni.
Bezvadu sakari
GPS, Wi-Fi, Bluetooth un NFC izmanto daļu viedtālruņa enerģijas, taču galvenokārt tikai tad, kad aktīvi pārsūtat datus. Ja šīs funkcijas ir tikai ieslēgtas, bet netiek izmantotas, enerģijas patēriņš ir minimāls. Tomēr, lai maksimāli taupītu akumulatoru, ieteicams izslēgt tos bezvadu sakarus, kas pašlaik netiek izmantoti.
Lielāks enerģijas patēriņš var rasties, ja GPS ir ieslēgts, kamēr darbojas lietojumprogramma, kas fonā aktīvi izmanto navigāciju.
Lasi vēl: Kad decembrī uzstādīt Ziemassvētku eglīti, lai piesaistītu laimi un veiksmi jaunajā 2025. gadā
Ja šāds GPS izmantošanas scenārijs nav nepieciešams un enerģijas taupīšana ir svarīga, lai izvairītos no šādām situācijām, viedtālruņa iestatījumos vajadzētu atspējot GPS.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Filmas “Straume” režisors Gints Zilbalodis nācis klajā ar svarīgu paziņojumu: liela daļa skatītāju ir pārpratuši kādu svarīgu lietuby Laura Blūma
- Dārzkopji, pārliecinieties, ka esat to izdarījuši pirms februāra sākuma – šeit ir norādīts, ar ko vajadzētu apkaisīt kokus un krūmusby Anete Vītola
- Aldis Gobzems atklāj, kāpēc viņš patiesībā nomainīja savu latvisko vārdu un uzvārdu, kļūstot par “spāni”by Laura Blūma